Aktuality

Fiat 500L je Nováčkem roku 2013

Nový rok začal pro skupinu Fiat úspěšně. Získala totiž dvě významná ocenění. V soutěži prestižního italského magazínu Quattroruote hlasovali čtenáři ve dvou anketách: Nováček roku 2013 a Moje oblíbené automobily roku 2012. Slavnostní předání cen se konalo v budově Milánské burzy cenných papírů Palazzo Mezzanotte za přítomnosti manažerů všech výrobců automobilů.

Fiat 500L zvítězil v anketě Nováček roku 2013 s 17procentním podílem hlasů, a překonal tak Mercedes-Benz třídy A, který s 16,3 % hlasů obsadil druhé místo.  Následoval Volkswagen Golf (13,2 %) a nový Fiat Panda (9,49 %).

Nový Fiat nazývaný City Lounge byl do užšího výběru dvanácti nejvýznamnějších nových modelů posledních dvanácti měsíců nominován redakčním týmem magazínu Quattroruote. Během listopadu a prosince pak pro své favority hlasovalo přes 48 500 čtenářů. Hlasování probíhalo prostřednictvím SMS zpráv i on-line. Vůbec poprvé se do užšího výběru nedostaly sportovní a exkluzivní modely, a rozhodovalo se tak mezi automobily, které lidé kupují a řídí denně.

Šéfredaktor magazínu Quattroruote Carlo Cavicchi předal prestižní cenu Alfredu Altavillovi, výkonnému řediteli Fiat pro region EMEA.

Fiat Group se těšil mimořádnému úspěchu i v druhé anketě Moje oblíbené automobily, kterou pořádá magazín Quattroruote a dalších čtrnáct odborných evropských titulů na národní úrovni. Italské modely se dostaly na vrchol v sedmi z deseti kategorií. Fiat Panda získal s 26,8 % hlasů první místo mezi městskými vozidly, Fiat 500L zvítězil mezi malými vozy (12,1 %), Alfa Romeo Giulietta mezi středně malými vozy (23,4 %), Maserati Quattroporte mezi vlajkovými modely (23,8 %), Ferrari 458 Spider mezi kabriolety (18,7 %), Ferrari F12 Berlinetta mezi sportovními vozy (31,0 %) a Fiat Freemont (15,1 %) mezi MPV.

Čtenáři, kteří se v průběhu září a října 2012 zúčastnili hlasování v anketě My Favourite Cars, mohli volit prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.quattroruote.it, kde uvedli nejen své oblíbené auto pro každý segment, ale také hodnocení jednotlivých značek. Šlo o vášnivé motoristy, kteří ročně najedou kolem 20 800 kilometrů, což je dvojnásobek italského národního průměru.