BEZPEČNOST

Co se týče bezpečnosti, nové Doblò zajišťuje dokonalou ochranu pasažérů s užitím těch nejmodernějších elektronických zařízení pro kontrolu stability: ABS s elektronickým rozdělováním brzdné síly EBD, ESP v kombinaci s ASR (systém regulace prokluzu kol), HBA (hydraulický brzdový asistent) a asistent Hill-Holder, který pomáhá při rozjezdech v kopci. Bezpečnostní výbava zahrnuje přední airbagy (boční airbagy jsou volitelné) a systém monitorování tlaku v pneumatikách.

Cestování v novém modelu Doblò v jeho velkém a vzdušném prostoru, s příjemnými povrchy, pohodlnými a tělo objímajícími sedadly a velkými prosklenými plochami je vždy úžasným zážitkem. Díky zvýšené pozici řidiče a ergonomickému uspořádání ovládacích prvků se veškerá zařízení snadno a velice příjemně ovládají.

Klima v prostoru pro pasažéry je rozhodující pro jízdní pohodlí a stejně důležité je i z hlediska preventivní bezpečnosti, protože teplota, vlhkost a větrání ovlivňují pohodu řidiče a v konečném důsledku i jeho schopnost soustředit se. Právě proto obsahuje nové Doblò klimatický systém - automatický nebo manuální v závislosti na úrovni výbavy - s většími, elegantně tvarovanými, předními ventilačními otvory a přímou ventilací v zadní části vozidla.

Tichý prostor pro pasažéry, umožňující nerušený poslech hudby nebo pouhou konverzaci, je důležitý pro jízdu bez stresu. Právě proto byl použit nový zvukově-izolační materiál, který zlepšuje artikulační index v průměru o 5 procent (měřeno u verzí se vznětovými motory).